nexmak makina sanayi, nexmak aş, kırma eleme tesisi, nexmak su ısıtma, nexmak beton santrali, geri dönüşüm sistemleri, nexmak geri dönüşüm, nexmak beton mikseri, nexmak elektrik taahhüt, nexmak trafo, nexmak su ısıtma kazanı, nexmak mühendislik proje,otomasyon, fabrika otomasyonu, nexmak çevre ve geri dönüşüm sistemleri, nexmak projeler, santral projeleri, OG AG Şalt Malzemeleri,Otomasyon Malzemeleri,Kompanzasyon,Trafolar,  Aydınlatma Armatürleri, Kesintisiz Güç Kaynakları, Jeneratörler, Kablolar nexmak elektronik, nexmak elektrik, nexmak beton santrali, beton santrali ısıtma sistemi

 

Günümüzde fabrikaların daha kısa sürede daha fazla üretim yapması ve ürün maliyetlerinin en düşük düzeyde olması talep edilmektedir. Özellikle insan gücünün azaltılması, arıza ve kaza durumlarının minimize edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle otomasyon sistemleri büyük önem ve değer kazanmaya başlamıştır.

 

Fabrika otomasyonu yapıldğında, fabrika tek merkezden izlenebilir ve istenilen her nokta kontrol edilebilir. Ayrıca mevcut değerler grafiksel olarak görülebilir. SCADA sistemi ile bilgisayardan kontrol edilebilir, ayrıca internet üzerinden dünyanın istenilen noktasından fabrika izlenebilir ve kontrol edilebilir.